پست یا تیپاکس، کدام بهتر است؟

یکی از سئوالاتی که پیش از تصمیم گیری به خرید اینترنتی یا ارسال مرسوله های پستی به ذهن هر فرد خطور میکنداین است که:                "هزینه ارسال مرسوله ام  چقدر میشود؟" 

در ایران معمول ترین روش های ارسال کالا های غیر حجیم در حال حاضر استفاده از خدمات یکی از دو شرکت "شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران" و "تیپاکس" است. ما در اینجا می خواهیم  به معرفی کوتاه این دو شرکت بپردازیم تا شما با آگاهی کامل از هزینه های مرسوله خود تصمیم به ارسال یا دریافت کالا نمایید

شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران


شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران شرکت دولتی زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، که در سال ۱۳۶۷ با سرمایه اولیه ۵ میلیارد ریال و با هدف ارائه خدمات پستی، آغاز به فعالیت نمود. این شرکت بیش از ۱۶هزار نیروی انسانی، ۲۹ هزار نقطه تماس، ۵ هزار مسیر مبادله پستی و جابجایی داشته و روزانه نزدیک ۳ میلیون مرسوله انتقال می‌دهد.  

تأسیس اتحادیه پستی جهانی، ایران به عنوان یکی از نخستین کشورهای دنیا به عضویت این اتحادیه درآمد. در دوره امیرکبیر تحولات تازه‌ای در پست کشور رخ داد و پست نوین بنیان‌گذاری شد. در این دوره سرویس‌های پستی منظم بین شهرها ایجاد، تعرفه‌های پستی تعیین و قوانین پستی نیز به تصویب رسید.

در سال ۱۲۸۸ وزارت پست تشکیلاتی نو یافت و با اداره تلگراف ترکیب و وزارت پست و تلگراف نامیده شد. در اواخر سال ۱۳۰۸ با خرید سهام شرکت تلفن، وزارت پست و تلگراف و تلفن شکل گرفت. سپس در سال ۱۳۶۷ شرکت پست با عنوان «شرکت پست جمهوری اسلامی ایران» به عنوان یک شرکت مستقل دولتی تأسیس شد.

این شرکت در سال ۱۳۹۴ از «شرکت پست جمهوری اسلامی ایران» به «شرکت ملی پست» تغییر ساختار داد تا امکان فعالیت دو اپراتور خصوصی به عنوان اپراتورهای پستی کشور فراهم شود. هدف از تغییرات قانونی و ورود بخش خصوصی به این حوزه، کاهش هزینه‌ها برای شرکت پست بوده است.

شرکت ملی پست در آخرین بروز رسانی خود تعرفه های زیر را برای ارائه خدمات عنوان نموده است.


شاید برای شما هم مانند من محاسبه هزینه مرسوله از روی جدول بالا کمی سخت باشد به همین خاطر پیشنهاد می کنم از روی لینک زیر به آسانی هزینه دقیق مرسوله های خود را محاسبه کنید.

محاسبه هزینه ارسال مرسوله توسط  شرکت ملی پست


شرکت تیپاکس


شرکت تیپاکس در سی ام خرداد ماه 1339 با ذهن خلاق و دستان توانمند و پشتکار وصف ناپذیر دکتر محمدعلی فاخر موسس و بنیانگذار خدمات حمل کالا به صورت درب به درب در خاورمیانه راه اندازی شد. تیپاکس اولین شرکت خصوصی در کشور عزیزمان ایران به حساب می‌آید که خدمات پست را به صورت داخلی و بین‌المللی در بیشتر مناطق کشور از ایران ارائه می نماید.

در حال حاضر شرکت تیپاکس بخش از از هلدینگ فاخر است. هلدینگ فاخر با ماموریت شکل دهی و راهبری اکوسیستم فاخر، سازماندهی و مدیریت استراتژیک شرکت های تابعه و وابسته تشکیل شده است . این مجموعه به دنبال ایجاد کسب و کارهای جدید و توسعه زیرساخت های مناسب برای شکل دهی به شبکه فراگیر مبادله ارزش میان مردم، دولت و عرضه‌کنندگان کالا و خدمات است. موسسان هلدینگ فاخر که هرکدام دارای کسب و کارهای مجزا اما مرتبط در حوزه های پستی و تولیدی از قبیل شرکت تیپاکس و شرکت اکتیران بودند ، سال ۱۳۹۲ به ایده تاسیس یک هلدینگ برای اداره مشترک کسب و کارهای خود رسیدند.هلدینگ فاخر به منظور ایجاد اکوسیستم فاخر در حوزه های لجستیک، تجارت الکترونیک ، تولید و بازرگانی شکل گرفته است.

برای محاسبه هزینه های ارسال مرسوله توسط شرکت تیپاکس می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

محاسبه هزینه ارسال مرسوله توسط  شرکت تیپاکس

مقایسه پست و تیپاکس

شرکت ملی پست خدمات پستی فراوانی را ارائه میدهد و اما برای مقایسه دو شرکت بهتر است خدمت پست پیشتاز شرکت ملی پست را با خدمات شرکت تیپاکس مقابسه کنیم

تفاوت هایی بین شرکت پست دولتی و شرکت تیپاکس وجود دارد یکی از این اختلاف ارسال ها را میتوان این گونه بیان کرد که مرسولات پستی را شرکت پست خود بسته بندی می کند ولی تیپاکس فقط برای بسته های ویژه را طبق شرایط خودش بسته بندی انجام می دهد و در بقیه موارد بر عهده خود فرستنده است.

پست تیپاکس معمولاً جعبه و بسته های کوچک و ریز را به خاطر احتمال گم شدن به هیچ وجه اصلا قبول نمی کنند. اگر تصمیم به ارسال بسته برای عزیزان خود بودید باید حداقل بسته شما دارای  اندازه یک جعبه کفش باشد. ولی در پست های پیشتاز هر مدل جعبه با هر وزنی قابل ارسال است. در پست تیپاکس فرستنده می تواند جنسی رو تحویل داده، و بدون پرداخت هزینه ای، رسید آن را بگیرد و تمام هزینه از گیرنده دریافت شود.همین طور برای پیگیری مرسولات تیپاکس این امکان برای شما فراهم است تا از طریق سامانه رهگیری اقدام به این کار کنید، طریقه انجام این کار به این شکل است که قادرید با وارد کردن کد رهگیری که در هنگام ارسال مرسوله، تیپاکس به شما داده شده در سامانه رهگیری از مراحل ارسال مرسولات خود اطلاع پیدا کنید. یک راه دیگر برای پیگیری کردن مرسولات تیپاکس استفاده از رهگیری مرسولات تیپاکس از روش ارسال پیامک می‌ باشد.

لینک رهگیری مرسوله پستی در شرکت ملی پست

لینک رهگیری مرسوله پستی در شرکت تیپاکس

شرکت ملی پست ایران در دورترین نقاط کشور هم به ارائه خدمات می پردازد ولی شرکت تیپاکس در نقاطی از کشور که دارای شعبه است ارائه خدمات می نماید هر چند که شعبات این شرکت به سرعت در حال افزایش هستند. شما می تواند به راحتی از طریق لینک از محل نمایندکی های این شرکت مطلع شوید.


در سرعت تحویل مرسوله ها  معمولا شرکت تیپاکس با توجه به تفاوت سیستم خود با شرکت ملی پست ایران سرعت عمل بهتری دارد.

محل نمایندگی های شرکت تیپاکس

جمع بندی

پست پیشتاز و پست تیپاکس هر کدام ویژگی ها و محاسن و معایبی دارند که این محاسن و معایب میتواند روی انتخاب شما برای ارسال مرسوله تان تاثیرگذار باشد و تعیین کند که با کدام یک از این شرکت ها مرسوله خود را ارسال کنید.

شما از تجربه خود در ارسال کالا با این دو شرکت بگویید. آیا از خدماتشان راضی بودید؟ از نظر شما کدام برای ارسال مرسوله بهتر است؟

لطفا نظرات خود را به شکل کامنت با لاهیجکالا و همراهانمان به اشتراک بگذارید.