تفاوت آون توستر با توستر چیست؟


امروزه آون توستر و توستر از مجموع لوازم های پرکاربرد آشپزخانه هستند که در اکثر منازل  مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته اند. علت محبوب بودن این دو دستگاه این است که می‌توان چند کار مختلف مانند گرم کردن نان، پخت غذا، پخت کیک، گرم کردن پیتزا، آب کردن مواد منجمد، برشتن آجیل‌ها و … را انجام داد.
برای آشنایی با تفاوت آون توستر با توستر با ما همراه باشید.

آشنایی با تفاوت توستر و آون توستر

آیا توستر همان آون توستر است؟

در جواب به این پرسش که آیا توستر همان آون توستر است؟ می‌توانیم بگوییم که این دو محصول شباهت هایی با هم دارند اما کاملا یکسان نیستند و کارایی آون توستر نسبت به توستر بیشتر است.

برای مثال گاهی نیاز به پخت و پز غذا نیست و هدف شما از خرید این وسیله فقط برای گرم  یا تست کردن نان است. در این شرایط بهترین انتخاب برای شما یک توستر معمولی است چرا که هزینه پایین‌تری نسبت به آون توستر دارد و هم اینکه فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می‌کند.

اما آون توستر یکی از لوازم هایی است که قابلیت پخت غذا، گرم کردن نان، گرم کردن مواد غذایی‌های منجمد، پخت پیتزا و … دارد.  شما می‌توانید به راحتی با استفاده از یک دستگاه آون توستر انواع غذا‌ها، کیک و شیرینی‌های مختلفی را مانند یک فر برقی درست کنید.
بنابراین با توجه به متن  بالا حتما متوجه شده اید که توستر همان آون توستر نیست و کاملا با هم متفاوت هستند.

  • توستر
  • آون توستر

کارایی وقابلیت یک توستر

•  دیفراست (خاصیت یخ زدایی)

دیفراست به معنی ذوب کردن یخ زدگی می باشد. البته این مقاله به معنی ذوب کردن یخ زدگی نان است.
بهتر است بدانید که این ویژگی را همه توستر‌ها ندارند. بهتر است که قبل از خرید توستر در مورد وجود این مزیت در توستر توجه  وتحقیق کنید.

این مزیت توستر برای افرادی که نان را فریز کی کنند ، مناسب است.

صفحه نمایش

در صفحه نمایش مواردی چون: میزان درجه تنظیم شده، میزان تایم برای تست شدن و … نمایش داده خواهد شد. البته بسیاری از توسترها این ویژگی را ندارند.

• تنظیمات پخت نان حلقوی

در اکثر توسترها این ویژگی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان نان حلقوی یعنی: نان همبرگر، دونات و … را تهیه کرد.

• جنس بدنه توستر

توسترها در دو جنس پلاستیکی و استیل تولید می شوند.  از نظر امنیت توستر پلاستیکی دارای امنیت بالاتری است.  کسانی که امنیت برای‌شان اهمیت بالایی دارد پیشنهاد می‌شود که نوع پلاستیکی آن را تهیه کنند.

•  تعداد اسلایس‌ ها

توسترها دارای دو نوع: ۲ اسلایس و ۴ اسلایس، هستند که شما وابسته به نیاز خود، می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

• سینی توستر

سینی توستر یکی از بهترین قطعات این دستگاه است؛ چراکه به کمک آن می‌توانید تکه‌های نان افتاده درون آن را به‌راحتی خارج کنید.

•  گرم کردن مجدد

یکی از حالات توسترها این است که نان را بدون تست کردن، سوخاری کردن و … فقط گرم می‌کنند که این حالت را Reheat می‌گویند. کی از بهترین راه حل‌ها برای گرم کردن نان است.

کارایی و ویژگی های اون توستر

در واقع آون توستر همان فر برقی در سایز کوچک تر می باشد که دارای همان کارایی با حجم کمتر است. آون توستر کاربردی شبیه به ماکروفر دارد که از آن کم خطرتر است. چرا که ماکروفر به کمک اشعه، پخت و پز را انجام می‌دهد ولی آون توستر به کمک انرژی الکتریکی این کار را انجام می‌دهد.

 •جایگزین مناسب برای فر گاز

همان طور که می دانید فرگاز محیط زیادی را اشغال می‌کند. امروزه با کوچک شدن منازل آپارتمانی، افراد زیادی نمی‌توانند از آن‌ استفاده کنند. در این مواقع بهترین توصیه به این افراد، خرید اون توستر است. این دستگاه با اینکه محیط کمتری را اشغال می‌کند، می‌تواند همه کارهای فرگاز را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. باید بدانید که تفاوت این دو دستگاه در نوع سوخت آن‌ها است که فرگاز، گاز سوز و آون توستر برقی است.

•  گرم کردن سریع

به دلیل راحت روشن شدن و کوچک بودن اون توستر هوای گرم درون آن سریع جمع شده و اغلب گرم کردن غذا به سرعت انجام می‌شود.

• عدم تغییر دمای محیط

زمانی که فر را روشن می‌کنید به دلیل بزرگ بودن آن، هوای محیط شما به صورت ناگهانی گرم خواهد شد. ولی   آون توستر بدون اینکه هوای محیط شمارا تغییر دهد همان همان کارایی با همان کیفیت را برای شما خواهد داشت.

•  به آسانی تمیز شدن

آون توستر با  ویژگی کوچک بودن خود توانسته مزیت‌های زیادی را نسبت به فر از آن خود کند.  یکی از آن‌ها تمیز کردن آون توستر است. تمیز کردن اون توستر به مراتب آسان تر از تمیز کردن فر است. شما به راحتی می‌توانید سینی آن را خارج کرده و شستشو دهید و محیط داخلی آن را به کمک یک دستمال خیس تمیز کنید.

قیمت دستگاه در تفاوت توستر با آون توستر

علاوه بر آنچه که پبشتر در پاسخ به سوال آیا توستر همان آون توستر است؟ گفتیم، لازم است درباره تفاوت قیمت توستر با آون توستر هم بگوییم که در کنار مزیت‌های خوب آون توستر که دارد، دارای قیمت مناسبی نسبت به ماکروفر و ماکروویو است. اما در مقایسه با توستر، گران تر است.