خرید از فروشگاه های اینترنتی به مراتب راحتتر از خرید در فروشگاه های فیزیکی سطح شهر می باشد و فقط با چند کلیک و پرداخت وجه از طریق درگاه اینترنتی بانک محصول مورد نظر را خرید و درب منزل تحویل خواهید گرفت.

در این بین راه های کلاهبرداری زیادی هم شکل گرفته که هرگز محصول خریداری شده را به دست خریدار نمی رسانند و یا هیچ راه ارتباطی معتبری برای دسترسی به فروشگاه مورد نظر وجود ندارد و شماره های تماس و آدرس قید شده در سایتها قلابی هستند. بروز این اتفاقات باعث از بین رفتن اعتماد بسیاری از افراد شده است.

البته برای جلوگیری از این اتفاقات راه حل هایی هم وجود دارد که برخی افراد توجه خاصی به آن ندارند.

- قبل از هر خرید اینترنتی باید به چند نکته توجه نمود که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.


٭ هر سایت یا فروشگاه اینترنتی معتبر دارای شماره ی تلفن ثابت، همراه و آدرس دقیق میباشد. آدرس و شماره ی تلفن ثابت هویت یک فروشگاه را نشان میدهد که میتوان با برقراری تماس با آن شماره ها تا حدودی از صحت ادعای سایت موردنظر باخبر شوید.

٭ تمامی سایتهای معتبر از درگاه پرداخت الکترونیکی برای واریز وجه از سوی خریداران استفاده میکنند که مشخص کننده ی تاریخ و زمان پرداخت و دارای شماره ی پیگیری است که در صورت بروز هر گونه مشکلی میتوان از آن برای اثبات پرداخت استفاده نمود.

-  البته برخی از سایتها برای فرار از پرداخت مالیات از درگاه پرداخت الکترونیکی استفاده نمیکنند و میبایست از طریق کارت به کارت واریز وجه انجام شود که باعث سلب اعتماد خریداران میشود.


٭ مهمترین نکته ای که میتواند در انتخاب یک فروشگاه اینترنتی معتبر به شما کمک کند داشتن "نماد اعتماد الکترونیک" از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که به راحتی میتوان هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز نمود. تمامی سایتهای دارای اینماد در قسمت پایین سایت لوگو یا نشان اینماد را درج کرده اند که با یک کلیک روی آن وارد سایت اینماد خواهید شد و میتوانید تمامی اطلاعات و امتیازات و حتی تخلفات سایت مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید.

                                                             Www.enamad.ir     

-برخی سایتهای نامعتبر برای گمراه کردن افراد و جلب اعتماد از عکس اینماد استفاده میکنند که به این نکته حتما دقت فرمایید و مراحل استعلام را حتما انجام دهید.


٭ یکی دیگر از نکاتی که میتوان با استناد به آن از سایت موردنظر خرید نمایید توجه به امتیازاتی که به سایت  و یا محصول موردنظر از طریق دیگر کاربران داده شده است. تمامی موتورهای جستجو گر مانند ترب، ایمالز و ... امتیازاتی را در خصوص نحوه ی پاسخگویی، ارسال کالا و ... برای هر سایت با توجه به امتیاز دهی کاربران مشخص مینماید که میتواند در انتخاب به شما کمک زیادی کند.


در پایان هدف از این مقاله آشنایی برخی از کاربران با خرید اینترنتی و شرایطی که باید برای اعتماد افراد ایجاد شود است.

فروشگاه اینترنتی لاهیجکالا فروشگاهی امن برای خرید شما دوستان عزیز است که میتوانید با خیال راحت و اطمینان کامل از آن خرید نمایید.

                                                Www.lahijkala.com